USB’den Windows 10 Nasıl Yüklenir?

Windows 10 İçin BIOS Ayarları

0 366

USB’den Windows 10 kurmak basit birkaç işlemle gerçekleştirilebilmektedir. İlk olarak Windows 10 medya aracı indirilmelidir. Ardından çalıştırılmalıdır. Bu durumda kişilerin önüne iki seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler içerisinden “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini seçin. Gerekli dil ve benzeri ayarlamaları yaptıktan sonra USB belleğinizi bilgisayarınıza takın. Ardından USB flash sürücü seçeneğini seçerek ilerleyin.

Bu işlemlerden sonra Windows 10 indirme işlemi başlayacaktır. 3GB boyutlarında bir indirme gerçekleşecektir.

Windows 10 İçin BIOS Ayarları

Windows 10 kurmak basit uygulamalar ile gerçekleştirilebilmektedir. İlk olarak bilgisayarlarınızı yeniden başlatmalı ve BIOS ayarlarına gitmelisiniz. Boot ayarlarından “1st Boot Device” kutucuğunu USB olarak işaretleyin. Ardından USB bellek devreye girer ve böylelikle Windows 10 yükleme ekranı açılır.

Gelen seçenek ekranlarından kendinize uygun olan seçenekleri seçerek ilerleme kaydedebilirsiniz. Ardından son adımlarda Windows 10 Lisans Anahtarı girilmesi gerekmektedir. Son olarak da yükleme işlemleri tamamlanır ve ayarlar menüsü karşınıza çıkar. Bu durumda da kendinize göre ayarlar yapabilir ve kurulum işlemlerini tamamen tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama