Turşu Kavanozunun Kokusu Nasıl Gider?

Tadı mükemmel olan turşunun kavanozdaki kokusu nasıl gider? Pratik bir kaç öneri sizlerle.

0 371

Sofralarda yemeğin yanında en çok tüketilen gıdalardan bir tanesi de turşulardır. Özellikle de kış aylarında kurulan sofraların vazgeçilmezi olan turşuların kavanozlarını da çoğunlukla atmamayı ve başka amaçlar için tekrar değerlendirmeyi tercih ederiz.

Ancak buradaki zorlu süreç turşu kokusunu kavanozdan çıkarma işlemidir.

Turşu kavanozları cam ya da plastik olabilmektedir. Plastik olanları geri dönüşüme atarak tekrar kullanmamak hem sağlığımız için faydalı olacaktır hem de turşu kokusunun plastikten çıkması da oldukça zordur.

Cam Turşu Kavanozundan Turşu Kokusu Nasıl Çıkar?

İçindeki turşuları tüketilmiş ve boşalan turşu kavanozunu tekrar kullanabilmek için öncelikle içine sinen kokudan kurtulmak gerekmektedir. Bunun için oldukça pratik olan yöntem kavanozun içine sıcak su doldurmaktır.

Suyu kavanozun ağzına kadar doldurun. Tek başına su turşu kokusunu gidermek için yeterli olmayacaktır. Hemen hemen her temizlik yöntemlerinde pratik bir yol olan karbonatı turşu kokusu çıkarmak için de kullanabilirsiniz.

Turşu kavanozunun ağzına kadar doldurduğunuz suyun içine bir çorba kaşığı karbonat atarak kapağını kapatın. Bu karışımı kavanozun içinde bir saat beklettiğinizde kokunun geçtiğini göreceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama