Mehmet Öz Diyeti Nasıl Yapılır?

Mehmet Öz Diyeti hakkında tüm bilgiler.

0 24

Sağlık alanlarında pek çok başarı elde eden Doktor Mehmet Öz oldukça tanınan ve tavsiyelerine kulak verilen bir doktordur. Mehmet Öz diyeti uygulama açısından oldukça kolay olan bir diyet çeşididir.

Mehmet Öz’e göre pek çok hastalığın ardında fazla kilolar yatmaktadır. Fazla kilolarınızdan bu diyet sayesinde hızlı ve kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Sağlıklı yaşam için kilo kontrolü yapmak önemlidir. Doktorunuza danışarak bu diyeti sizlerde uygulayabilirsiniz.

Mehmet Öz Diyeti

Diyet içeriğinde genel olarak sindirilmesi kolay olan besinler bulunmaktadır. Öz diyeti yapmak bu nedenle çok yararlıdır. Sabah kahvaltısında 1 meyve, 1 kepekli ekmek ve 1 şeker kaşığı reçel ve salatalık yenilir. Öğle yemeğinde ise haşlanmış et, yoğurt, buğday ekmeği ve domates bulunmaktadır. Öğle yemeği sonrasında şekersiz kahve tüketimlerini gerçekleştirebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise kızarmış bir dilim ekmek, istediğiniz kadar az yağlı salata ve bir bardak ayran tüketebilirsiniz.

Kahvaltı öğünlerinizi geç saatlere bırakmamanız önemlidir. Metabolizmanın çalışmaya başlaması için erken saatlerde yapılması önemlidir. Bitki çaylarına bu diyet içerisinde ağırlık verebilir ve her gün bir fincan bitki çayı içebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama