Köpek Maması Nasıl Hazırlanır?

0 8

Köpeklerin beslenmesi için kullanılan mamaların hazırlanması ve miktarının belirlenmesi, can dostlarınızın gelişimi ve sağlığı için önemlidir. Herhangi bir yerden rasgele mama almak ve bunun miktarına önem göstermeden köpeğinize vermek, doğru değildir. Böyle bir durum, köpeğinizin sağlığını olumsuz etkileyebilir, gelişimini ise yavaşlatabilir.

Mamaların köpeklere doğru olarak verilmesi sürecinde dikkat edilmesi gereken ilk husus, doğru mama seçimidir. Bilindiği gibi günümüzde tercih edilebilecek çok sayıda marka var. Ancak bunların tamamının kalitesi aynı değil. Bazı markalar gerçekten çok kaliteli iken, bazıları ise oldukça kalitesizdir. Dolayısıyla önceliği kaliteli mama seçimine vermeniz gerekiyor. Köpek maması denilince ilk akla gelen ve kalitesi ile dikkat çeken Proplan, tercih edebileceğiniz seçenekler arasındadır.

Köpeklere Ne Kadar Mama Verilmelidir?

Her köpek, kendi içinde özeldir ve kendine has özelliklere sahiptir. Bundan dolayı köpeğinizin özelliklerini dikkate alarak ona uygun ölçüde mama vermeniz gerekiyor. Proplan tarafından üretilmiş mamaların ambalajlarını incelediğinizde, köpeğinizin özelliklerine bağlı olarak ne kadar mama vermeniz gerektiğinin yazdığını görecesiniz. Burada yer alan bilgiler üzerinden ne kadar mama vereceğinizi belirleyebilirsiniz.

Mamaların miktarının haricinde dikkat edilmesi gereken farklı bir husus daha var. O da mamaların ne zaman verileceğidir. Bazı mamalar, günde iki defa verilirken, bazılarının verilme sıklığı ise daha farklı olabiliyor. Eğer köpeğiniz için seçmiş olduğunuz Proplan köpek maması günde iki defa verilen türde ise bunu sabah ve akşam verebilirsiniz. Mama verme zamanları arasında 10-12 saat olması yeterlidir. Eğer günde üç defa verilen bir mama türü tercih etmişseniz, mama verme zamanları arasında 6-8 saat olmalıdır.

Proplan tarafından üretilen mamalar sizlere hazır bir şekilde sunulur. Bu mamaları uygun miktarda, uygun bir kaba koymanız yeterlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.