Kedi Tuvaleti Seçerken Yapılan Hatalar

0 12

Kediler, telaşlı canlılar olabilmektedir. Bu nedenle doğru kedi tuvaletini seçmek biraz zaman alabilir. Kediler için doğru tuvalet seçmek için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz.

Kedinizin büyüklüğünü düşünün: Bir kedi tuvaleti, kedinizin kolayca dönmesine imkan sağlamalıdır. Kutu oldukça küçükse, kediniz bunu kullanmayı reddedebilir veya kenardan zemine doğru idrarını yapması mümkündür.

Doğru yüksekliği seçin: Çoğu kedi, yarı yüksek kenara sahip olan bir kedi tuvaletine kolayca girip çıkabilmektedir. Bununla birlikte, daha yaşlı ve hareket sorunlarına sahip olan bir kedi, alt tarafları olan bir tuvalete ihtiyaç duyabilir.

Her kedi için ayrı tuvalet alın: Kediler oldukça özel ve titiz hayvanlardır. Genel olarak evdeki tuvaletlerini paylaşamazlar. Her kedi için artı bir kedi kedi tuvaleti sağlamalısınız.

Süslü araçları bırakın: Örtüler, süslü araçlar ve astarlar gibi eklentiler kullanış ögeler gibi görünebilir, ancak bekleyip bunları daha sonraki tarihte kedinizin tuvaletinde mutlu bir şekilde kullanmaya başladıktan sonra ekleyebilirsiniz.

Yanlış Kedi Tuvaleti Seçimi

Çoğu zaman kedi tuvaleti sorun değildir. Asıl sorun, içerisinde yer alan kedi kumu olabilmektedir. Bunun için https://cabukmama.com üzerinden kedi kumu çeşitlerini ve kedi maması bulabilirsiniz. Online petshop hizmeti veren Çabuk Mama, evcil hayvanınız için en uygun seçenekleri size sunar.

Pek çok kedi, ince bir dokuya sahip olan ve hassas pati pedlerine zarar vermeyen topaklanma türünü tercih etmektedir. Diğerleri, hassas pençelerde yumuşak olduğu için kil bazlı olan kedi kumlarını tercih eder. Diğer bir yaygın seçenek ise idrarı emen ve kokuyu uzak tutmaya yardımcı olan silika jellerinden yapılan kedi kumlarıdır. Kedinizin patilerindeki silika jeli yalarsa bu oldukça tehlikeli olacaktır. Biyolojik olarak parçalanabilen bir kedi kumu arıyorsanız, pet shop mağazalarını ziyaret edebilir ve kendinize uygun olanı bulabilirisniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.