Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu hakkında tüm bilgiler

0 480

Dudak dolgusu dudakların yeniden biçimlendirilmesi ve eskisine oranla büyütülmesi işlemlerine verilen addır. Dudaklara belirli noktalardan dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Estetik açılardan dudaklarından memnun olmayan kişiler tarafından yaptırılmak istenilen bir estetik operasyondur.

Dolgu maddesi olarak Hyaluronik maddelerle dolgu yapılmaktadır. Bu dolgu maddesi geçicidir. Belirli süreçler geçtikten sonra yok olur ve dudaklar eski haline döner. Yan etkileri oldukça az olan bu madde ile yapılan dolgular çok daha kolaydır.

Dudak Dolgusu İşlemleri

Dudak dolgusu oldukça kısa süreli bir işlemdir. Dudak dolgusu yapımı yaklaşık olarak 5-10 dakikalık bir işlemdir. Dudaklar belirli noktalardan uyuşturulmaktadır. Sonrasında anatomik özelliklerini vurgulayacak şekilde ancak aşırıya kaçmadan dolgular yapılır.

Dudak dolgusu yapımı öyle rastgele bir şekilde dudaklara enjekte yapmak demek değildir. Bu işlemler için ciddi anatomi bilgileri ve estetik bakış açıları gerekmektedir. İleri düzey bir enjeksiyondur. Yaptırıldıktan sonra genel olarak 1-2 gün şiş kalabilmektedir. Şişliğin yanında morarmalar da meydana gelebilir. Şişlikler geçtikten sonra dudaklar asıl görünümü alır ve estetik görünümler elde edilmiş olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama