Bulimia Nedir, Belirtileri ve Tedavisi

0 57

Genellikle ergenlik çağından çıkıp yetişkinlik sürecine giren gençlerin bir kısmında, özellikle de kızlarda görülen bir yeme bozukluğu hastalığı olan bulimia, kişinin tıkanırcasına, kusana kadar yemek yemesi ve sonrasında kusmasına dayalı bir bozukluktur.

Burada önemli olan, hepimizin insan olduğunu ve zaman zaman desteğe ihtiyacımız olabileceğinin farkına varmaktır. Siz de bu tür bir problemle karşı karşıyaysanız, mutlaka uzman bir doktordan yardım alarak tedavi olmalısınız.

Bulimia Belirtileri Nelerdir?

Normal bir insanın yemek yemek kapasitesi bellidir. Bu kapasitenin dışında, aşırı miktarda yemek yemek ve belirli aralıklarla aynı işlemi tekrarlamak, bulimia belirtisidir.

Kişi çok yiyip sonrasında kusuyorsa, bu yeme bozukluğuna sahip demektir. Ancak bulimia, zaman içinde oldukça riskli ve sağlıksız bir hal almaktadır. Sürekli çok yemeye ve kusmaya alışan vücudunuz, zamanla gereğinden hızlı ve fazla bir şekilde zayıflamanıza neden olabilir.

Bulimia Tedavisi Nasıldır?

Bulimia hastalarının büyük bir çoğunluğu, bu aşırı yemek yeme ve sonrasında kusma durumlarının büyük bir çoğunluğu, aslına bakarsanız kişilerin yaşadığı duygusal problemlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama