Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Neler?

Bölgesel Zayıflama hakkında tüm bilgiler.

0 186

Bölgesel zayıflama adından da anlaşılacağı üzere belirli bir bölge üzerindeki yağlardan kurtulmaktır. Bölgesel yağları yakmak için çok çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri bölgeleri harekete geçirecek spor egzersizleri yapmaktır. Bunun için geliştirilmiş pek çok alet bulunmaktadır.

Bölgesel kilolar kişilere fazlaca rahatsız verebilmektedir. Vücut tipinde değişikliklere yol açtığı için beraberinde sorunları da getirebilir. Örneğin bir pantolonun bacak kısımları çok rahat bir şekilde olurken, bel bölgesi olmayabilir. Bu noktada kişiler bölgesel zayıflama yöntemlerine başvurmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Spor Egzersizleri

Bölgesel zayıflama yöntemi olarak akla ilk spor egzersizleri gelir. Bu egzersizler belirli bölgeleri harekete geçirebilmek ve bu bölgelerdeki yağ yakımını hızlandırabilmek adına yapılan egzersizlerdir. Bölgesel hareket bölgeden bölgeden değişir. Göbek ve kalça eritmek isteyenler için farklı egzersizler, kol ve bacak bölgelerindeki yağları yakmak için farklı hareketler vardır. Köprü hareketi, squat, şınav, barfiks gibi çok çeşitli hareketler bulunmaktadır.

Kişiler bu hareketlerin yanında farklı kürler ve bitkisel çaylar yardımı ile de bölgesel olarak zayıflayabilirler. Göbek eriten çok çeşitli kürler mevcuttur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama