Audius Nedir? Merak Edilen Detaylar

0 17

Kripto paraların getirmiş olduğu teknoloji, sadece yatırım dünyasını değil, birçok alanı etkiledi. Bu etki, geliştirilen merkezsiz ekosistemler ile kendisini net bir şekilde gösteriyor. Blockchain teknolojisinin bir yansıması olan bu ekosistemlerden birisi de Audius ismindeki ekosistemdir. Peki, Audius nedir? Özellikleri nelerdir?

Audius Nedir?

Audius, merkeziyetsiz bir müzik servisi olarak ifade ediliyor. Bu servisin temel hedefi, müzisyenler ile hayranlarının direkt olarak buluşmasını sağlamak ve aradaki aracıları kaldırmaktır. Bunun için blockchain teknolojisi kullanıyor. Sahip olduğu özellikler ile dikkat çeken bu sistem, kısa sürede milyonlarca insan tarafından kullanılmaya başladı. Yakın zamanda yapılan açıklamaya göre sistemin toplam kullanıcı sayısı 5 milyonu aştı.

Audius sayesinde sanatçıların zaman damgalı kayıtlar üretmeleri mümkün hale geldi. Bu teknolojinin sağlamış olduğu bir diğer önemli avantaj ise sanatçıların ürünlerinin merkezsiz node operatörleri tarafından güvenceye alınmasıdır.

Burada genel hatları ile bahsedilen ekosistemin merkeziyetsiz bir yapıda olması, gerekli olan işlemlerin kullanıcılar tarafından yapılmasını gerektiriyor. Müziklerin depolanması ve bunların indekslenmesi türünden işlemler için ödüllendirme yöntemi kullanılır. Bahsedilen işlemlerde görev alan kullanıcılara AUDIO token verilir. Böylece iki taraflı bir kazanma durumu gerçekleşir.

AUDIO token, günümüzün önemli kripto para borsalarında işlem görüyor. Binance, Gate.io ve benzeri borsalardan bahsedilen tokenın alım ve satımı yapılabilir. Kullanıcılar, kazandıkları ödülleri bu şekilde değerlendirerek kazanç elde etme imkanı yakalıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama